Biżuteryjnie

Biżuteria na komunię dla dziewczynki – na jaką się zdecydować?

pamiątka komunijna - łańcuszek z zawieszką

Najbardziej popularnym prezentem komunijnym dla dziewczynek jest bez wątpienia biżuteria. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Jest to bowiem piękna pamiątka pierwszej komunii, która jest za razem praktyczna, jak i trwała. Często jednak jako wybierający upominek możemy mieć problem, na jaki dokładnie typ biżuterii się zdecydować. Które pamiątki komunijne warto kupić dziecku? Sprawdźmy.

Biżuteria na komunię dla dziewczynki

Najbardziej kojarzącymi się z pierwszą komunią prezentami są medaliki na łańcuszku, klasyczne krzyżyki lub inne, ściśle powiązane z religią motywy takie jak aniołki. Oczywiście, takie ozdoby są najbardziej tradycyjnymi upominkami, jednak nie należy się do niej ograniczać. Wszelkie bardziej uniwersalne formy biżuterii są również bardzo mile widziane. Pamiątki komunijne w formie koniczynek, serduszek, motylków oraz kwiatków będą może mniej oczywiste, ale być może bardziej spodobają się małym dziewczynkom, które będą mogły nosić je na co dzień.

Złoto czy srebro?

Złoto jest zazwyczaj uznawane za bardziej dojrzały kolor, do którego dorasta się wraz z czasem. Biżuteria dziecięca najczęściej dostępna jest w wersji srebrnej, jednak biżuteria komunijna stanowi pewnego rodzaju odstępstwo od reguły. Pamiątki komunijne wykonane ze złota prezentują się bowiem równie dobrze, jak te srebrne. Wybór metalu szlachetnego, tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia i zależy wyłącznie od naszych upodobań. Bardzo ładne połącznie stanowią także metale szlachetne i delikatne perełki.