Biżuteryjnie

Kolczyki ślubne- jak dokonać trafnego wyboru

Kreacja panny młodej to nie tylko piękna suknia ślubna. W tym szczególnym dniu liczy się też fryzura, makijaż i dodatki, wszystko powinno być idealnie dobrane i tworzyć spójną całość. W tym artykule skupimy się jednak tylko na wyborze kolczyków.

Dlaczego właściwy wybór kolczyków jest taki ważny?

Na co dzień kolczyki to często niemal niezauważalny dodatek, ale trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że właściwie dobrane dodając twarzy i stylizacji uroku. Na ślub można zdecydować się na bardziej wyrazistą biżuterię, a ta, właściwie dobrana, nie tylko uzupełni stylizację, ale też rozświetli twarz panny młodej.

Kolczyki ślubne z jednej strony mogą być bardziej okazałe, z drugiej muszą spełniać więcej warunków niż te noszone na co dzień. Oprócz tego, że powinny być spójne z całą stylizacją to powinny pasować do fryzury i welonu. Jeżeli włosy upinane są do góry lub z tyłu głowy można sobie pozwolić na okazałe i długi kolczyki. Jednak jeśli loki mają spływać wokół twarzy trzeba bardzo uważać przy wyborze modelu, by nie wplątał się we fryzurę. Długość kolczyków powinna być tym dłuższa im dłuższy będzie welon.

Kolczyki ślubne dopasowane do twarzy

Wybór kształtu kolczyków ślubnych jest o wiele ważniejszy niż może się wydawać, odpowiednio dobrany może nawet odwrócić uwagę od niedoskonałości kształtu twarzy. Dlatego panie o owalnej twarzy, podobnie jak z fryzurą, mogą wybierać wśród wszystkich modeli. Jednak na przykład panie o kwadratowej twarzy powinny zdecydowanie stawiać na obłe, wydłużone kształty. Panie o twarzy trójkątnej powinny wybierać kolczyki w kształcie trójkąta lub łezki, a panie o okrągłej twarzy doskonale wyglądają we wszystkich długich kolczykach.