Biżuteryjnie

Łańcuszki złote damskie – jak wybrać idealny naszyjnik?

złoty łańcuszek damski z zawieszkami serca

Złoty naszyjnik to niezawodne i gustowne uzupełnienie każdej stylizacji – złoty łańcuszek to doskonały pomysł na prezent, który sprawdzi się w przypadku wielu różnych okazji.  

Złote łańcuszki damskie – rodzaje

Łańcuszki złote damskie to dość szerokie pojęcie, które obejmuje szereg różnych splotów i długości. Przy wyborze złotego naszyjnika trzeba zwrócić uwagę na jego design i postarać się o jak najlepsze dopasowanie go do upodobań i stylu obdarowywanej osoby.

Poszukiwania łańcuszka dobrze jest rozpocząć od wyboru splotu – rynek jubilerski oferuje szereg ciekawych rozwiązań, pośród których można znaleźć między innymi:

– splot typu pancerka – wykonany ze sprasowanych ogniw o oszlifowanych brzegach,  

– splot typu singapur – swoim wyglądam przypomina pancerkę, jednak jest od niej o wiele delikatniejszy,

– splot typu kordel – ten typ łańcuszka charakteryzuje się bardzo dekoracyjnym wyglądem, przypominającym sznur, dodatkowo poskręcane ogniwa łańcuszka dodają mu niepowtarzalnego uroku.

Łańcuszek z zawieszką – jak wybrać najlepszy?

Złote łańcuszki damskie z zawieszkami to nieco bardziej ozdobna opcja – zawieszki dodają złotym naszyjnikom wyrazistości i niecodziennego charakteru. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli i rozmiarów zawieszek, co pozwala na dopasowanie idealnego wzoru i wielkości ozdoby.

Panie o filigranowej figurze powinny zdecydować się na złoty łańcuszek z niewielką zawieszką, która nie przytłoczy i nie odwróci uwagi od reszty stylizacji. Z kolei wysokie panie o obszerniejszych kształtach mogą pozwolić sobie na wybór nieco bardziej pokaźnych ozdób. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że duże zawieszki i bogato zdobione naszyjniki świetnie sprawdzą się jako dodatek do wieczorowych, klasycznych kreacji.