Biżuteryjnie

Pierścionek na gumce. Modny i łatwy do wykonania

pierścionek na gumce

Wiele dziewczyn szuka biżuterii, ale niekonieczne z metali szlachetnych. Popularne są między innymi ozdoby wykonane metodą rękodzieła. Przykładem jest tu choćby pierścionek na gumce. Aby go mieć można przejść się do jednego ze sklepów sprzedających różne ozdoby i wybrać taki, który jest najładniejszy. Można jednak taki pierścionek z koralików wykonać samodzielnie. Nie jest to trudne zadanie.

Pierścionki na gumce – jak je wykonywać?

Aby wykonać pierścionek z koralików na gumce, trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w potrzebne jego elementy, a więc gumkę i ozdobne koraliki. Koraliki do pierścionka także dostępne są w sklepach z ozdobami. Można je kupować na sztuki lub w większych zestawach, zakup zaś nie wiąże się z bardzo dużym wydatkiem. Często już kilka złotych wystarczy, by zakupić wszelkie potrzebne koraliki, z których będzie można wykonać nawet kilka pierścionków na gumce. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by dodać do koralików inne ozdoby o innych kształtach.

pierścionek na gumce

Warto solidnie związać gumkę

Tworząc takie pierścionki nie można zapominać o tym, by koraliki nie miały ostrych krawędzi, mogą w tym momencie bowiem kaleczyć w palce. Nie mniej ważne jednak jest odpowiednie zawiązanie gumki. Warto pamiętać, że pierścionek już na palcu będzie lekko naciągnięty. Napięta gumka zaś jest bardziej podatna na rozwiązywanie się. Źle zawiązana może rozwiązać się w najmniej oczekiwanym momencie, co skończy się najprawdopodobniej zgubieniem pierścionka. Konieczne będzie zatem wykonanie kolejnego. Pierścionek na gumce jest teraz popularnym rodzajem biżuterii, więc jeśli nie chcesz wykonać go sama, to na pewno znajdziesz wiele propozycji w sklepach.