Biżuteryjnie

Srebrne pierścionki – ponadczasowy styl

srebrna biżuteria

Srebrna biżuteria znana jest ludzkości od zarania dziejów. W Starożytnym Egipcie na srebrne pierścionki mogli sobie pozwolić jedynie najbogatsi arystokraci czy wysocy rangą kapłani. W antycznych Grecji i Rzymie wierzono, że srebro odpędza od nas uroki i pomaga leczyć choroby. Nic dziwnego, że srebrne pierścionki traktowano jako silnie działające talizmany.

Pierścionki srebrne we współczesnej modzie

Pomimo upływu stuleci nadal chętnie nosimy srebrną biżuterię. Co ciekawe naukowcy udowodnili, że srebro ma właściwości antyseptyczne.

Srebro jest dobrą alternatywą dla złota, wygląda zdecydowanie dyskretniej. Dlatego pierścionki srebrne czy wisiorki możemy nosić do pracy. Nawet jeśli w naszym miejscu pracy obowiązuje rygorystyczny dress code. Biżuteria, w tym srebrny pierścionek stąd podkreśli nasz indywidualny styl, jednocześnie nie złamiemy reguł jakie obowiązują w pracy.

Z czym nosić srebrną biżuterię?

Biżuterię warto dobierać do stylu naszych ubrań. Wiele pań zastanawia się czy można ze sobą łączyć biżuterię srebrną i złotą. Jeszcze kilkanaście lat temu taki miks byłby nie do pomyślenia. Obecnie możemy swobodnie mieszkać biżuterię wykonaną z różnych materiałów. Nikogo nie zdziwią eleganckie perły noszone do podartych jeansów i skórzanej kurtki… Warto eksperymentować z biżuterią, swobodnie mieszać ze sobą różne kolory oraz faktury.

Biżuteria doskonale pomoże nam przełamać styl. Doda elegancji codziennym stylizacjom.