Biżuteryjnie

Pamiątki Komunijne – co wybrać by dziecko miało udany prezent?

srebrna ramka pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Gdy otrzymuje się zaproszenie na Pierwszą Komunię Świętą często w głowie pojawia się myśl: co podarować dziecku w tym wyjątkowym czasie? Prezent z okazji Komunii powinien być przecież wyjątkowy. Co więc warto rozważyć podczas wyboru?

Niepowtarzalne pamiątki komunijne

Wiele osób pragnie, by ich prezent był wyjątkowy i by można było z sentymentem wrócić do niego nawet po wielu latach. Taką opcja jest między innymi Pismo Święte z jedyną w swoim rodzaju dedykacją. Największą popularnością cieszy się tutaj Biblia w białej oprawie ze złoconymi brzegami kart. Pojawienie się na pierwszej stronie dedykacji prosto z serca sprawi, że prezent ten będzie niepowtarzalny i może służyć dziecku przez wiele lat. Pamiątka komunijna, która cieszy się dużą popularnością dzięki swojej ponadczasowości jest również medalik lub krzyżyk. To najbardziej klasyczna opcja, na którą często decydują się rodzice chrzestni bądź dziadkowie.

Biżuteria na Pierwszą Komunię Świętą

Biżuteria wszelkiego rodzaju to doskonała pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Szczególnie dla dziewczynki warto rozpatrzyć podarowanie w prezencie kolczyków, bransoletki bądź łańcuszka z wyjątkową zawieszką. To pamiątki, które pozostaną z dzieckiem przez wiele lat. Wśród chłopców nadal popularne są zegarki, szczególnie te elektroniczne, czy tak zwane smart-watche. Zegarki te mają wiele funkcji, działają na zasadzie podobnej co telefon, można nawet odbierać za ich pośrednictwem smsy. Dzieci w wieku komunijnym uwielbiają takie gadżety, więc z pewnością będzie to trafiony prezent.