Biżuteryjnie

Kolczyki z brylantami – atrybut eleganckiej kobiety

kolczyki z diamentami

Kolczyki z brylantami są niewątpliwie stałym atrybutem każdej eleganckiej i zadbanej kobiety. Jeśli biżuteria zostanie dobrana we właściwy sposób, znacznie doda uroku kobiecie i sprawi, że poczuje się pewniej. Biżuteria z kamieniami szlachetnymi była, jest i zawsze będzie w modzie. Co jest więc ważne podczas wyboru odpowiednich kolczyków z brylantami?

Różnica między diamentem a brylantem

Jaka jest różnica między brylantem a diamentem? Wbrew pozorom odpowiedź jest bardzo prosta. Diament jest po prostu surowcem, a brylant typem szlifu z 57 fasetami.

Co oznacza barwa brylantu?

Brylant jest oszlifowanym diamentem Do opisu i wyceny brylantów stosuje się podobne parametry, jak w przypadku diamentów. Najważniejsza jest barwa brylantu i to na nią należy zwrócić szczególną uwagę. Bezbarwne kamienie to zarazem te najdroższe. W naturze można spotkać zarówno białe diamenty, różowe, jak i niebieskie. Ponadto im więcej kolorów ma diament, tym niżej jest notowany.

kolczyki z diamentami

Kolczyki z diamentami a nota

Złote kolczyki z diamentami nie muszą kosztować ogromnych pieniędzy, aby robiły wrażenie. Jak już wiemy diamenty posiadające wiele barw są niżej notowane, zaś te bezbarwne wysoko, co także idzie w parze z ceną.

Warto mieć na uwadze, że diamenty w kolczykach są stosunkowo niewielkie i ludzkie oko nie jest w stanie określić czystości kamienia. Dlatego też, aby zaoszczędzić sporą część gotówki przeznaczonej na zakup biżuterii, warto jest wybrać te tańsze, których koloru i tak nie jesteśmy w stanie rozpoznać.

Złote kolczyki z diamentami na co dzień?

Złotych kolczyków z diamentami nie poleca się na co dzień. Kobieta raczej nie będzie się dobrze prezentować w tak eleganckich kolczykach podczas wypadu do restauracji typu fast food. Jest to biżuteria przeznaczona na specjalne okazje typu ślub, chrzciny itd.