Biżuteryjnie

Pierścionki zaręczynowe – czy są lifestylową biżuterią?

pierścionek złoty z tanzanitem na ręku

Oferta pierścionków zaręczynowych na rynku jest bardzo duża. Projektanci pierścionków wciąż ją rozbudowują projektując coraz to nowe propozycje. Pierścionki są dzisiaj wykonywane z każdego koloru złota, z platyny, z różnymi przykładami kamieni wstawionych do nich i w różnych wzorach. Prosty pierścionek wykonany ze złota z osadzonym brylantem to przykład klasyczny, wciąż popularny, o którym wciąż marzą przyszłe panny młode. Jednak wśród pierścionków zaręczynowych można już znaleźć przykłady ponadczasowe.

Jak wybrać?

Wbrew pozorom złoty pierścionek zaręczynowy nie jest wielkim wyzwaniem i nie zawsze może być wyborem jedynym. Pan młody, który doskonale zna swoją przyszłą żonę, wie jaki przykład tego rodzaju biżuterii sprawi jej radość.

Dobrze zawsze jest, gdy odpowiedni rodzaj pierścionka wpasuje się idealnie w gust danej pani. Dlatego też czasami może to być przykład skromnej biżuterii lub bardzo wyszukanej i rozbudowanej. Czasami może być to rodzaj pierścionka wykonanego ze złota, ale czasami też ze srebra, w przypadku gdy narzeczona preferuje srebrną biżuterię.

Cena pierścionka zaręczynowego

Istnieje opinia, że należy wydać całą swoją, jedną pensję na zakup pierścionka zaręczynowego. Jednak decydując się na tańszy pierścionek nie będzie to oznaczało, że ktoś jest skąpy albo kocha mniej niż ten, który zrobi zakup za ogromną cenę. Tak jak duża jest oferta takich pierścionków, tak samo duża jest granica cenowa.

Jednak zawsze trzeba kierować się faktem, by dany pierścień spodobał się wybrance a może się spodobać jej nawet bez względu na wysokość ceny, którą narzeczony zapłacił.