Biżuteryjnie

Pamiątki na chrzest na każdą kieszeń

pamiątka chrztu świętego w ozdobnym pudełku

Chrzest jest wyjątkową uroczystością, to właśnie w jej trakcie dziecku symbolicznie nadaje się imię, dodatkowo zostaje ono włączone do społeczności wyznaniowej. Nic zatem dziwnego, że w tym dniu wręcza się dziecku prezent. Co może być pamiątką chrztu dla chłopca?

Pamiątka z personalizacją

Szukając pamiątki chrztu warto wziąć pod uwagę rzeczy, które można spersonalizować. Przykładem może być srebrny obrazek ze Świętą Rodziną, na którym można wygrawerować dedykację czy słowa modlitwy. Wiele osób decyduje się podarować chłopcu medalik na chrzest. Również na nim można wygrawerować dedykację, imię dziecka lub po prostu datę. Takie personalizowane pamiątki na chrzest są unikatowe i ponadczasowe, dzięki czemu zostaną z dzieckiem na wiele lat.

Niedrogie pomysły na prezent

Należy pamiętać, że pamiątka chrztu dla chłopca nie musi być kosztowna i tym samym nadwyrężać budżetu rodziny. Pomysłem na udany prezent może być ładnie wydana Biblia. Inne pamiątki chrztu dla chłopca jakie warto wziąć pod uwagę to na przykład posrebrzana skarbonka, pudełko na pierwszy ząbek czy ramka na zdjęcie.

Rodziców dziecka z pewnością ucieszy także album. Część z nich ma wyznaczone miejsca na zdjęcia z różnych okresów życia dziecka, w innych natomiast można zachować nie tylko pukiel włosów chłopca, lecz także znaleźć miejsce na zostawienie odcisku rączki i stópki oraz wklejone koperty z miejscem na pierwsze rysunki pociechy. Taki prezent na chrzciny otrzymany od rodziców po latach na pewno wywoła uśmiech na twarzy.