Biżuteryjnie

Łańcuszek srebrny – jaka długość będzie idealna?

srebrny łańcuszek

Łańcuszek srebrny to jeden z neutralnych przykładów biżuterii. Może być noszony na co dzień, jest jednak również znakomitym uzupełnieniem niestandardowych stylizacji. Noszą go przy tym nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Poszukując rozwiązania idealnego dla siebie, klienci zwykle zastanawiają się przede wszystkim nad tym, który splot okaże się najbardziej odpowiedni. Warto mieć jednak na uwadze również to, że długość srebrnego łańcuszka nie jest bez znaczenia.

Długość łańcuszków damskich

Łańcuszki srebrne w kobiecym wydaniu mogą mieć różne długości, najpopularniejsze są jednak te, które mają od 40 do 50 centymetrów. To długość pasująca niemal do każdej kreacji. Jest też bezpieczna bez względu na rodzaj zastosowanego dekoltu. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że nie można sięgać po dłuższy srebrny łańcuszek. Model o długości od 50 do 65 centymetrów opiera się bezpośrednio na dekolcie, należy więc liczyć się z tym, że będzie przyciągał wzrok. O podobnych właściwościach można mówić także w kontekście srebrnego łańcuszka mającego od 65 do nawet 85 centymetrów. Taka długość sprawdza się przede wszystkim w klasycznych, oficjalnych stylizacjach.

Długość łańcuszków męskich

Także panowie przyglądają się łańcuszkowi srebrnemu z dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że i oni często zastanawiają się nad jego pożądaną długością. Jeśli ma być ona dobrze dopasowana, dobrze jest znać tak zwany rozmiar kołnierzyka. Przyda się też wiedza na temat obwodu szyi. Co do zasady jednak najwięcej uwagi poświęca się łańcuszkom srebrnym o rozmiarze 50 centymetrów, doskonale widocznym, a jednocześnie nienależącym do tych, które dominują męski strój. Chcąc mieć pewność, że rozmiar jest dobrze dobrany, warto sprawdzić, czy dany model dobrze układa się pod szyją. Warto też pamiętać, że dłuższe łańcuszki powinny mieć szerszy splot, aby nie zaburzyć proporcji.