Biżuteryjnie

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

pierścionek z rubinem na ręku

Kupowanie pierścionka zaręczynowego to spore wyzwanie. Nie tylko trzeba zdobyć się na odwagę, aby w ogóle podejść do takiego zakupu, lecz koniecznie trzeba dość dokładnie wiedzieć, jaki rozmiar pierścionka się potrzebuje. I właśnie w tym punkcie najczęściej dochodzi do problemu. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Metoda pomiary

Jeśli nasza ukochana wie, co się święci i zgodzi się dokonać pomiaru, najlepiej jest zmierzyć jej palec przy pomocy nitki i linijki. Wystarczy w tym celu okręcić palec nitką, zaznaczyć gdzie się stykają obie linie, a następnie tak zaznaczoną nitkę przyłożyć do linijki, która wskaże długość. Z tak uzyskaną wartością należy teraz udać się do jubilera, który dokładnie będzie wiedział, jak określić rozmiar pierścionka. Decydując się na zakupy online warto sprawdzić tę tabelę rozmiarów pierścionków.

Metoda łatwiejsza

Różne rozmiary pierścionków powodują, że nawet podczas przeprowadzenia najlepszego pomiaru, może dojść do pomyłki co skutkować będzie koniecznością oddania pierścionka na poprawkę. Żeby tego uniknąć, poleca się wykraść jeden z posiadanych przez naszą partnerkę pierścionków i razem z nim udać się do jubilera, który mając wzór, będzie mógł dokładnie określić, czego się potrzebuje.

Podsumowanie

Wybieranie pierścionka jest kwestią bardzo ważną. Warto przyłożyć się do tego, jak dany model będzie wyglądał, lecz również i do tego, jaki będzie jego rozmiar.