Biżuteryjnie

Czym kierować się wybierając obrączki?

Ślub to dla wszystkich jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Jednak zanim ta przepiękna uroczystość się rozpocznie trzeba zadbać o wiele szczegółowych aspektów organizacyjnych. Jednym z takich aspektów jest wybór oraz zakup obrączek.

Rodzaj metalu

Wybierając obrączki pod uwagę wziąć należy kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich jest rodzaj metali. Tu do wyboru jest kilka możliwości. Może być to złoto, srebro, a także tytan, pallad czy platyna. Wybierając rodzaj metalu warto sprawdzić czy nie jest się, na któryś uczulony. Najpopularniejsze się obrączki złote, jednak nie każdy może nosić złotą biżuterię.

 

Próba metalu

Kolejnym czynnikiem jest próba metalu. Co oznacza próba metalu? Jest to np. w przypadku złota ilość czystego złota w jego stopie. Generalnie czynnikiem jakim kieruje się przy wyborze próby metalu jest cena. Istotny jest zatem budżet jaki się posiada na zakup obrączek. Im wyższa próba metalu tym obrączka jest droższa.

 

Masa

Masa obrączki jest także niezwykle istotna. Jej waga ma bowiem wpływ na komfort jej noszenia. Warto zatem, aby nie była zbyt ciężka. Nie można być oczywiście także zbyt mała, ponieważ taka obrączka może być nadmiernie podatna na różnego rodzaju uszkodzenia.

 

Profil

Ostatnim czynnikiem jest profil obrączki. Tu do wyboru jest kilka rodzajów. Może być to profil płaski, zaokrąglony, wklęsły i fazowy. To jaki profil zostanie wybrany zależy tylko i wyłącznie od upodobań państwa młodych.