Biżuteryjnie

Czy zegarek to też biżuteria?

Biżuteria zwykle kojarzy się z produktami takimi jak łańcuszki, pierścionki, bransoletki czy kolczyki, ale nie da się zauważyć, że bardzo wiele zegarków opisywanych jest jako wyroby biżuteryjne. Warto jednak zauważyć, ze zegarki faktycznie sprzedawane są w sklepach jubilerskich i bardzo często ich wygląd przypomina eleganckie bransoletki. Można więc powiedzieć, że zegarki to też biżuteria.

biżuteria damska

Zegarek czy bransoletka?

Biżuterię damską oferują sklepy i eleganckie zegarki zdobione kamieniami szlachetnymi i bransoletki, które mogą być równie szerokie co zegarek. Co więc wybrać? Wcale nie trzeba wybierać! Bardzo modne obecnie jest noszenie i zegarka i bransoletek na tej samej ręce, aby jeszcze bardziej taką biżuterią podkreślić cały strój.

Do eleganckich zegarków warto wybrać cienkie, skromniejsze bransoletki. Ale przy zegarkach na plastikowych paskach czy zegarkach sportowych warto już wybrać na przykład bransoletki z okrągłych kamieni czy takie z zawieszkami różnego typu, aby nieco ukryć sportowy charakter zegarka, a przedstawić go jako biżuterię.

Jak kupić zegarek?

Nie da się ukryć, że markowy zegarek nie jest tani, dlatego najwięcej osób decyduje się na zakup tylko jednego, który ma służyć przez kilka kolejnych lat. Jednak nie ma modelu uniwersalnego, dlatego dobrze jest kierować się swoim gustem, sposobem ubierania czy nawet trybem życia.

Warto też rozważyć czy bardziej przyda nam się skromny wyglądem zegarek do którego można dodać bransoletkę, jeśli chcielibyśmy uzyskać biżuteryjne efekt czy też od razu wybrać zegarek bogato zdobiony. A może smwartwach, który łączy się z telefonem. Nie warto kupować zegarka tylko dlatego, że ten akurat model jest modny.